60% młodych Europejczyków posiada smartfony

Młodzi Europejczycy uważają internet za najbardziej wiarygodne źródło informacji - wynika z najnowszego raportu Telefonica Global Millenial Survey. Według globalnego badania, obejmującego także Polskę, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń. To znacznie lepszy wynik, niż w przypadku telewizji (33 proc.) i prasy (12 proc.).

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Microsoft - będziemy płaćić za oglądanie filmu w kilka osób

microsoft-surface-16-verge-1200 verge super wide large verge medium landscapeFirma Microsoft to symbol pieniądza i umiejętności wymyślania sposobów – jak wyciągnąć od nas czyli właścicieli jego oprogramowań jak najwięcej forsy, na tym właśnie polega geniusz Billa Gatesa. Nowy pomysł Microsoftu jest absurdalny i polega na tym, że z punktu widzenia ekonomi zmienia pokój w salę kinową, polega bowiem na tym sprawi, że będziemy więcej płacili za filmy oglądane w kilka osób. Czysta paranoja.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Koniec kłopotów z częstym ładowaniem smartfonów

blackberry nadal smartfon 4351747Wszyscy doskonale wiedzą, że bez wydajniejszych baterii albo przynajmniej systemów, które wpłynęłyby na oszczędniejsze wykorzystywanie energii, dalszy rozwój smartfonów może być bardzo utrudniony. Kolejne funkcje, w tym ciągłe monitorowanie naszego życia czy łączność z siecią, bez wątpienia sprawią, że nie będziemy się mogli rozstawać z ładowarkami na zbyt długo.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Automatyczne tłumaczenie rozmów w telefonii komórkowej

docomo-smell-phonesGłówny japoński operator komórkowy NTT DoCoMo ogłosił zakończenie budowy oprogramowania umożliwiającego automatyczne tłumaczenie telefonicznej rozmowy z kimś kto nie rozumie języka nadawcy. NTT DoCoMo zakończyła już finalne testy programu do automatycznego tłumaczenia języka na smartfony i tablety, które firma sprzedaje od 3 listopada, wyposażonych w system operacyjny Android firmy Google.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Gry komputerowe leczą urazy psychiczne

yuri-vishnevskyOd wielu badacze Internetu i dostarczali nam niezliczonych dowodów, że wpływaja one źle na psychikę internautów, że są jak zabójczy narkotyk, który prędzej czy późnie doprowadza do ciężkiej choroby. Ostatnio badacze ze szpitala dziecięcego w Bostonie ustalili, że gra komputerowa wymagająca od gracza zachowania spokoju może znacznie poprawić efekty psychoterapii. Nie wystarczy jednak aby to była zwykła gra, ale taka, która jest sprzężona ze sprzętem monitorującym pracę serca.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail