Skip to main content

Najazd policji na siedzibę Microsoftu we Francji

28 czerwca 2012 w siedzibie firmy Microsoft we Francji, mieszczącej się w okolicach Paryża została przeprowadzona rewizja finansowa, która ma niewątpliwie związek z karą jaka firma ma zapłacić Unii Europejskiej za nieprzestrzeganie klauzuli konkurencyjności.

 

W rewizji wzięło udział aż 80 policjantów z specjalnej sekcji badającej przestępstwa finansowe. Rewizja trwała koło pół godziny i według obserwatorów policjanci byli doskonale poinformowani gdzie szukać poszukiwanych przez nich informacji, co świadczy o tym, że w siedzibie pracowali od dłuższego czasu ich agenci.

Microsoft Francja zatrudnia na stałe około 1700 pracowników i utworzyła około 75 000 tysięcy miejsc pracy w Francji. Dlaczego socjalistyczny premier i prezydent Holland rozpoczynają swoje rządy od najazdu na amerykańskiego giganta?

Dziennikarze spekulują, że w ten sposób socjaliści chca obudzić – tak żywe we Francji – nastroje amerykańskie wśród ludności, ponieważ wiedzą doskonale, że ich obiernice wyborcze nie mogą być nawet w najmniejszym stopniu spełnione.

red. (źródła - Le Monde, Liberation)

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 5464