Skip to main content

Joomla - zwycięstwo wolnego oprogramowania

Joomla to darmowe oprogramowanie – tzw. system zarządzania treścią – które służy do tworzenia zaawansowanych stron internetowych. Dzięki joomli przeciętny internauta, który nie umie informatyki, nie zna języków programowania, może stworzyć portal i to najbardziej wyrafinowany.

Joomla jest stale udoskonalana przez dziesiątki tysięcy programistów, którzy za darmo dodają do istniejącej wersji - dzisiaj to 2.5 – nowe programy, nowe komponenty. System joomla powstał w 2005 roku, w ciągu dwóch lat został pobrany 2 miliony razy rewolucjonizując po raz kolejny funkcjonowanie Internetu.

Każdy może wejść na stronę joomli – www.joomla.org lub www.joomla.pl – , ściągnąć oprogramowanie na swój komputer i rozpocząć tworzenie, portali internetowych. Istnieją także darmowe kursy obsługiwania joomli i naprawdę po wysłuchaniu 2-godzinnym takiego kursu, przeciętny internauta jest gotowy do tworzenia portali.

To prawdziwa rewolucja ekonomiczna. Rewolucja dokonana przez informatyków działających w ruchu „wolnego oprogramowania”, którzy stworzyli joomle i którzy ja za darmo rozprowadzają w Internecie, tworząc nowy rynek, nowe możliwości pracy dla setek tysięcy ludzi na świecie. Przykłady zastosowania joomli można znaleźć we wszystkich dziedzinach życia i co ważniejsze z tego darmowego oprogramowania korzystają wielkie firmy tworząc przy jego pomocy swoje portale. Aby nie być gołosłownym: strona Mistrzostw Świata 2010 e Republice Południowej Afryki, została stworzona na joomli.

Piotr Piętak

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 4867